تفاوت مایکروفر، ماکروویو، توستر چیست؟

با پیشرفت علم و تکنولوژی، نگرانی برای تهیه غذا در مدت زمان کم، از بین رفته است و دستگاهای مختلفی مانند مایکروفر، ماکروویو، توستر به وجود آمده است.

با خرید توستر و یا خرید مایکروفر ویا ماکروویو می توان در کمترین مدت زمان انواع مواد غذایی را پخت و آماده کرد و این یکی از مهم ترین مزایای این دستگاه ها به شمار می آیند و هم چنین برخلاف فرها باعث گرم شدن محیط آشپزخانه نمی شوند.

ماکروویو:

ماکروویو یکی از تکنولوژی‌های بسیار مهم در قرن ۲۱ است. ماکروویو نوعی اجاق است که از طریق تابش الکترومغناطیسی ریزموج، مولکول‌های آب و دیگر مولکول‌های قطبیده موجود، غذا را به جنبش در می‌آورد.

در رابطه با امواجی که در اجاق های مایکروویو وجود دارد،بحث های فراوانی است.برخی از افراد به اشتباه  امواج مایکروویو را امواجی با انرژی بسیار بالا معرفی می‌کنند، در صورتی که چنین نیست و باید گفت که جایگاه امواج مایکروویو از لحاظ سطح انرژی در میان امواج فروسروخ و امواج رادیویی است.

امواج رادیویی امروزه در تمامی فضای اطراف ما وجود دارد و گوشی‌های همراه یکی از رایج‌ترین دستگاه‌هایی است که از این طول موج استفاده می‌کند. در مورد امواج فروسرخ هم باید گفت ؛ گرمایی که افراد از نور خورشید دریافت می‌کنند به خاطر وجود همین امواج فروسرخ است. بنابراین این تئوری که امواج مایکروویو از انرژی بالایی برخوردار هستند، مسئله‌ی اشتباهی است.اما با این حال باید در استفاده از این اجاق ها مراقبت زیادی به کار برد.

در واقع در این اجاق‌ها آن دسته‌ای از امواج مایکروویو انتخاب می‌شود که بتواند روی آبی که درون غذا‌ها وجود دارد تاثیر بگذارد و با گرم کردن آب درون آن‌ها، از درون غذا را بپزند. همین ویژگی این دستگاه است که  وقتی غذایی را در یک ظرف چینی در این اجاق‌ها می کنید و یا می پزید ،با این که غذا به شدت حرارت دارد ولی ظرف همچنان حرارتی ندارد. دلیل این مسئله این است که ظروف چینی هیچ آبی در ساختمان خود ندارد و برای همین امواج مایکروویو به هیچ وجه جذب آن‌ها نمی‌شوند.

 همچنین باید این نکته را در نظر داشت ؛ تقریبا هر موجود زنده‌ای که با امواج مایکروویو سر و کار دارد باید مراقب خود باشد چرا که بدن موجودات زنده از مقدار زیادی آب تشکیل شده است. این که گفته می‌شود از بسته بودن درب اجاق مطمئن شوید به خاطر همین مسئله است.

 توسترها می توانند نان را گرم، برشته وتست کنند و انواع مواد غذایی را طبخ کنند؛ همچنین سرخ کردن، گرم کردن غذا، پخت کیک و پیتزا ،ذوب کردن پنیر پیتزا و منجمد زدایی و .. هم از دیگر کاربردهای این دستگاه برقی می باشد.

مایکروفر:

مایکروفر ،دستگاهی است که باعث می شود غذا در یک محیط بسته و در دمای یکنواخت پخته شود. ساده‌ترین مایکروفر‌ها با گاز کار می کند و کاربر می‌تواند دما را بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ درجه‌ی سانتیگراد تنظیم کند تا تمام قسمت‌های غذا به طور یکنواخت پخته شود.

توستر :

توستر یا فر برقی رومیزی از نظر ظاهری شبیه مایکروفر است ؛ولی کاربردهای آن بسیار شبیه به فر است وبا مایکروفر و یا ماکروویو فرق دارد. این دستگاه ها در مدل های مختلف مجهز به یک جوجه گردان و ولوم های مختلف و یا کلید های لمسی جهت تنظیم زمان و درجه حرارت پخت مواد غذایی می باشند که از طریق این پنل تنظیمات می توان عملکرد دستگاه را متناسب با نوع کار خود تنظیم کنید.

توسترها از طریق المنت های مختلف با تولید حرارت عمل طبخ و پخت انواع مواد غذایی را مانند یک فر انجام می دهند و می توان آنها را جایگزین مناسبی برای فر دانست.

توستر در مدل های مختلف کاربردهای گوناگونی دارد در واقع این دستگاه ها ترکیبی از فر و توستر می باشند. توسترها می توانند نان را گرم، برشته وتست کنند و انواع مواد غذایی را طبخ کنند؛ همچنین  سرخ کردن، گرم کردن غذا، پخت کیک و پیتزا ،ذوب کردن پنیر پیتزا و منجمد زدایی و .. هم از دیگر کاربردهای این دستگاه برقی می باشد.

تفاوت مایکروفر و ماکروویو

بین انواع این اجاق گازها تفاوت هایی وجود دارد و این تفاوت ها در این است که مایکروویو مواد غذایی را با ساطع کردن امواج با طول موج کوتاه و در زمان کم می‌پزد ولی مایکروفر با داشتن المنت گرمایی غذا را در مدت زمانی نسبتا بیشتر از ماکروویو اما به طور کامل گرم می‌کند و در اصطلاح غذا به طور کامل مغز پخت می‌شود.

تحقیقاتی که بر روی سبزیجاتی مانند هویج و کلم بروکلی پخته شده در ماکروویو صورت گرفته است، مشخص شده است که این سبزیجات به علت تخریب دیواره سلولی در ماکروویو مواد مغذی خود را از دست می‌دهند. این در حالی است که در مایکروفر میزان از بین رفتن مواد مغذی کمتر است.

بطور کلی ماکروفر دستگاهی است که تمام قابلیت های یک ماکروویو را دارد و فقط چند نوع حرارت دهی به آن اضافه شده مثل حرارت سه بعدی، کانوکشن و فن و گریل از پشت.

 همچنین تفاوت دیگری که این دو دستگاه دارند؛ در نوع پخت و پز غذا می باشد، به این صورت که صورت که ماکروفر از دما و گرما برای پخت استفاده می کند در حالی که ماکروویو علاوه بر دما و گرما از اشعه Wave نیز استفاده می کند.

ماکروویو سرعت حرارت دهی بالایی دارد و زمان پخت غذا در آن بسیار کوتاه است. در این دستگاه تنها غذا گرم می شود و محیط اجاق و آشپز خانه گرم نمی‌شود. در زمان پذیرایی سریع از مهمان ها، ماکروویو کارکرد عالی دارد و به علت زمان کوتاه حرارت دهی، خصوصیات رنگ و طعم مطلوب در سبزیجات حفظ می‌شود.

همچنین مایکروفر می‌تواند سبزیجاتی مانند سیب زمینی را در مدت ۴ دقیقه به خوبی بپزد، اما برای برشته کردن یا کبابی کردن سیب زمینی گزینه مناسبی نیست. این درحالیست که در ماکروویو می‌توان سیب زمینی را به خوبی کباب یا برشته کرد.برای نرم کردن شکر قهوه ای، مایکروفر نسبت به ماکروویو کارکرد بهتری دارد. شکر را در یک ظرف پلاستیکی بگذارید و کمی آب به آن اضافه کنید، سپس با حرارت متوسط ۱۰ تا ۲۰ ثانیه در مایکروفر قرار دهید تا به خوبی نرم شود.

 جعبه های کاغذی مخصوص سفارش غذا را هم نباید در این دستگاه ها قرار دهید. این جعبه ها آتش می گیرند. همچنین هیچ چیزی به عنوان یک کیسه کاغذی بی ضرر نیست، با این وجود کیسه های کاغذی قهوه ای نه تنها غیر بهداشتی هستند، بلکه می توانند گازهای سمی را هم منتشر کنند. همچنین ممکن است تحت گرمای شدید، آتش بگیرند.

ظروفی که در این دستگاه ها باید استفاده شود:

بهتر است برای این دستگاه از ظروفی مانند ظروف سرامیکی، پیرکس، آرکوپال و برخی ظرف‌های پلاستیکی که علامت مایکروویو ، دارند استفاده شود .

همچنین استفاده از ظروف فلزی و فویل‌ها باعث ایجاد جرقه و آتش‌سوزی احتمالی می شود، در ضمن ظروف پلاستیکی معمولی یا غیرمناسب هم آب می‌شوند. همچنین ظروفی که دستگیره های فلزی دارند، جرقه می زنند و به مایکروویو ، تستر و مایکروفر به طور جدی آسیب می رسانند. دقت کنید لبه یا دیواره ظروف با رنگ‌های فلزی تزئین نشده باشد.

فلزات نازک مانند فویل، خطر بیشتری نسبت به فلزات ضخیم ایجاد می کنند. اگر از ظروف ضخیم استفاده کنید، مثلا یک تابه با دیوارهای ضخیم را در مایکروویو بگذارید، غذا هرگز گرم نخواهد شد.

زیرا فلز اشعه های دستگاه را منعکس می کند و اشعه ها به سادگی نمی توانند به چیزی که در داخل آن است دسترسی پیدا کنند. اما فلز نازک، توسط جریان الکتریکی تولید شده در داخل دستگاه بسیار سریع گرم می شود، و خطر آتش سوزی ایجاد می کند.

 باید از ظروفی استفاده شود که مطمئن باشد که در آن خراب نیست و به طور کامل بسته می شود و یا خوردگی در واشر یا جداره بین در و اتاقک نداشته باشد و همچنین مطمئن شوید که قفل و لولای دستگاه درست کار می کند.

در صورت گرم کردن غذا در ظروف پلاستیکی در این دستگاه ها، موادشیمیایی از این ظروف آزاد می‌شود که در بدن نقش استروژن دارند و باعث کاهش اسپرم در مردان و افزایش بیماری‌های سینه در زنان می‌شود. به همین دلیل، تنها استفاده از ظروف شیشه‌ای و یا سرامیکی در آنها توصیه می‌شود.

محققان بررسی کرده اند که اگر ماده غذایی بیش از ۶ دقیقه در ماکروویو قرار گیرد، ویتامین B۱۲ موجود در ماده غذایی از بین می‌رود.

همان طور که گفتیم ظروفی که در این دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد ؛مخصوص است،همچنین باید این نکته را هم توجه داشت که هر نوع مواد غذایی در این دستگاه ها قرار داده نشود.در ادامه چیزهایی را که نباید در این دستگاه ها گذاشته شود ؛بیان می شود:

ابتدا این که توجه داشته باشید یک سری از میوه ها را نباید در این دستگاه ها بگذارید؛ بعضی از میوه ها مانند سیب یا موز را اگر در این دستگا ها قرار دهید فقط کمی از طعم و بافت خود را از دست می دهند. اگر انگور را در مایکروویو قرار دهید منفجر می شود، همچنین میوه های خشک شده مانند کشمش و آلو، آشپزخانه را پر از دود می کنند.

 علاوه بر این میوه ها، جعبه های کاغذی مخصوص سفارش غذا را هم نباید در این دستگاه ها قرار دهید. این جعبه ها آتش می گیرند. همچنین هیچ چیزی به عنوان یک کیسه کاغذی بی ضرر نیست، با این وجود کیسه های کاغذی قهوه ای نه تنها غیر بهداشتی هستند، بلکه می توانند گازهای سمی را هم منتشر کنند. همچنین ممکن است تحت گرمای شدید، آتش بگیرند.

 تخم مرغ را هم نیاید در این دستگاه های گرم کننده قرار دهید.چون گرمای سریع بخار زیادی را در زیر پوسته تخم مرغ تولید می کند. از آنجا که بخار که هیچ راه فراری ندارد، منفجر می شود.

شاید این انفجار آسیبی به دستگاه شما نزند و آن را نابود نکند،  اما بدانید که تمیز کردن آن نیز بی دردسر نیست. اگر قصد دارید تخم مرغ را در مایکروویو بپزید، یک سوراخ کوچک در بالای آن ایجاد کنید تا بخار از تخم مرغ بیرون برود.

 بهتر است از لیوان های مسافرتی هم در گرم کردن آب در این دستگاه ها استفاده نشود.باید توجه داشته باشید که باید از لیوان هایی استفاده کنید که ایمنی لازم را در استفاده در این دستگاه ها دارند و یا مخصوص این دستگاه ها ساخته شده اند.

اگر بخواهیم در بهترین حالت در نظر بگیریم، لیوان محتویات داخلش را از گرم شدن محافظت می کنند، زیرا آنها برای جلوگیری از تغییر دما ساخته می شوند. در بدترین حالت، این لیوان ها واقعا می توانند دستگاه را از بین ببرند، زیرا در ساخت اکثر این لیوان ها از جنس فولاد ضد زنگ استفاده می کنند.

 یکی دیگر از مواد غذایی که بهتر است در این دستگاه ها گذاشته نشود، گوشت منجمد است. گوشت منجمد، حتی در دمای پیشنهادی برای یخ زدگی، به صورت نابرابر پخته می شود. مثلا در حالی که لبه های گوشت پخته شده است، قسمت های داخلی آن همچنان یخ زده می ماند.

 ظروف قدیمی هم برای استفاده در این دستگاه ها مناسب نیستند. لیوان ها و بشقاب های قدیمی، می توانند از اشعات را بگیرند و سرب و سایر فلزات سنگین که در لعاب وجود دارد را آزاد کنند.

فواید ماکروویو، توستر و مایکروفر:

استفاده از این نوع انرژی، ضمن اینکه آلودگی محیط زیست را به صورت قابل توجهی کاهش می‌دهد، فرایند پخت غذا را تسریع می‌بخشد و علاوه بر این در کاهش هزینه‌های انرژی نقش مهمی دارد.

استفاده از این دستگاه ها ،کم مصرف و بهینه، تمام انرژی صرف پخت غذا می شود و دیگر بدنه دستگاه داغ نمی شود؛ همچنین پخت غذا با استفاده از رطوبت خود غذا صورت می گیرد  و دیگر نیازی به اضافه کردن کره یا چربی نیست.این دستگاه ها ارزش، ویتامین ها و مواد مغذی مواد غذایی را حفظ می کند.

نکات پزشکی جهت استفاده از ماکروویو،مایکروفر و توستر:

گرم شدن غذا در عرض چند دقیقه ، بسیاری از مردم را متقاعد کرده است که از این دستگاه ها جهت آسانی کار و زودتر درست کردن غذا ، استفاده کنند؛اما باید اصولی را رعایت کنند.

با وجود اینکه گفته اند که استفاده از این وسایل  و گرم کردن غذا با آنها ضرری ندارد ، اما همچنان یک سری افراد از استفاده آن می ترسند.فقط اینکه باید از سطح ایمنی آن مطمئن بود.

 نکاتی که پزشکان در استفاده از این وسایل گفته اند این است که مایکروفر کردن قطعات بزرگ غذا شاید زیاد مناسب نباشد، چون ممکن است حرارت به تمام غذا نفوذ نکند و به صورت نا متناسب پخته شود.

 همچنین ، تفاوت بین غذاهای پخته شده با مایکروفر،ماکروویو و تستر در مقایسه با دیگر روش های پخت می تواند بسیار متفاوت باشد.

برخی بخش های گوشت ممکن است در این دستگاه ها نپخته بماند و احتمال بیماری غذایی افزایش پیدا کند.پس پیشنهاد می کنیم برای اینکه غذایی با کیفیت تر داشته باشید از روش های دیگر برای پخت آن استفاده کنید.

 برای نظافت، بویژه تمیز کردن واشر درزگیر، به هیچ وجه از اسکاچ، سیم ظرفشویی و ابزار خراش دهنده یا مواد شوینده خورنده استفاده نکنید.

مصرف مواد غذایی پخته شده در ماکروویو ممکن است باعث کاهش هموگلوبین خون و افزایش کلسترول بد شود. اما در مایکروفر به این عوارض کمتر دیده شده است.

مایکروفر کردن غذاها در پلاستیک اصلا توصیه نمی شود. پلاستیک دارای مواد تشکیل دهنده ای هستند ، که در صورت پخته شدن در دمای بالا می تواند به غذا بچسبد.

در کل توصیه میشود از اشعه ماکروفر به دور باشید و به صورت روزانه و همیشگی از این دستگاه استفاده نکنید ، در نظر داشته باشید که وقتی با یک اشعه و اتفاق زود هنگام غذا آماده میشود؛ حتما ضررات خود را دارد و توصیه میشود به این دستگاه اعتیاد نداشته باشید.

نکات آخر:

درون اتاقک دستگاه را تمیز نگاه دارید، ذرات سوخته، پاشیده و پرت شده درون آن را پاکسازی کنید، مدام صحت عملکرد لبه‌های در و قسمت لولا را بررسی کنید.

برای نظافت، بویژه تمیز کردن واشر درزگیر، به هیچ وجه از اسکاچ، سیم ظرفشویی و ابزار خراش  دهنده یا مواد شوینده خورنده استفاده نکنید.

در صورتی که جداره پلاستیکی بین در و اتاقک دستگاه، لولا، یا شیشه موجگیر آن خراب شده باشد؛ به هیچ وجه دستگاه را روشن نکنید و حتما از دستکاری یا تعمیر شخصی آن خودداری کنید و آن را به تعمیرکار ماهر و مجرب  بسپرید.


این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

نظر دهید

پاسخ دهید