درمان بی‌حوصلگی با تغییر دکوراسیون منزل!

امروز می‌خواهیم به مادرها چند پیشنهاد بدهیم که بتوانند انرژی و حال خوب را به منزل بیاورند.

بازدید :

زمان تقریبی مطالعه :

تاریخ :

درمان بی‌حوصلگی، فضای  خانه، دکوراسیون و چیدمان منزل،

نویسنده : مارال مرادی | روزنامه‌نگار
در این روزها که بیشتر باید در منزل باشیم و امکان تفریح و دورهمی فراهم نیست اعضای خانواده ممکن است دچار بی‌حوصلگی شوند. نقش مادر خانواده در ایجاد یک فضای خوب و شاد و پرانرژی بسیار تاثیرگذار است. امروز می‌خواهیم به مادرها چند پیشنهاد بدهیم که بتوانند انرژی و حال خوب را به منزل بیاورند.

نور درمانی 

به دکوراسیون و چیدمان منزل توجه کنید تا با نور طبیعی خورشید، رنگ و خطوط سایه را به فضا دعوت کنید. نور طبیعی روحیه و انرژی افراد را بهبود می‌بخشد، بنابراین پرده‌ها را برای ورود نور باز بگذارید. همچنین استفاده از رنگ‌ها را برای بهبود افسردگی دست کم نگیرید؛ رنگ‌های شاد و روشن را به دکوراسیون منزل‌تان دعوت کنید.

داشتن خصوصیات مثبت برای سلامتی و داشتن زیبایی و روح بخشیدن به دکوراسیون سبب دور کردن بیماری‌های روحی  می‌شود

نظم در چیدمان

فضای تمیز، باز، مرتب و سازمان دهی شده باعث آرامش می‌شود، بنابراین سعی کنید همه قسمت های منزل را مرتب نگه دارید. همین طور بهداشت و تمیز کردن نه تنها به خودی خود می‌تواند درمانی برای فرد باشد بلکه به محض تمیز کردن منزل، به شما امکان می‌دهد نگرانی کمتری از شلوغی فضا داشته باشید و احساس آرامش و روحیه شادتری را به شما هدیه می‌دهد.

رنگ‌ها را دریابید

درمان افسردگی با طیف‌های رنگی از روز‌های قدیم رایج بوده است و همین طور رنگ‌ها تاثیر نور را بر فضا بیشتر نمایان می‌ کند. در واقع نوع خاصی از افسردگی مرتبط با ماه‌های تاریک زمستان(به نام اختلال عاطفی فصلی) وجود دارد که با قرار گرفتن در معرض یک منبع نور مصنوعی مناسب مانند نور خورشید و استفاده از رنگ‌های مناسب برای روشن‌تر نشان دادن فضا، می‌تواند افسردگی و حالات روحی منفی را کاهش دهد. برای مثال رنگ و نور‌های سبز و آبی اعصاب را آرام و به کاهش افسردگی کمک می‌کند یا رنگ قرمز قدرت و انرژی جسمانی را افزایش می‌دهد و رنگ بنفش با تولید هورمون‌های خاصی جوانی و پویایی را به ما می بخشد.

مهمان گیاهان شوید

برای شادابی و افزایش روحیه مثبت، گیاهان سبز را به محیط دعوت کنید. تحقیقات ثابت کرده است که باغبانی برای بسیاری از افراد افسرده راهکاری درمانی محسوب می‌شود و علاوه بر داشتن خصوصیات مثبت برای سلامتی و داشتن زیبایی و روح بخشیدن به دکوراسیون سبب دور کردن بیماری‌های روحی نیز می شود.

نکته پایانی
اگرچه عمل به این نکات بسیار آسان است، اما اگر روزانه چند دقیقه از وقت خود را به انجام این کارها اختصاص دهید، خیلی زود احساس انرژی، نیرو و روحیه شادتری نسبت به گذشته خواهید داشت. بیایید برای تغییر از فضای داخلی منزل خود شروع کنید.
در تهیه این مطلب از سایت خبربانو کمک گرفته شده است.


منبع: روزنامه خراسان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

نظر دهید

پاسخ دهید