طرز تهیه رست بیف خوشمزه

غذاهای گوشتی ؛ از غذاهای مورد علاقه ی بسیاری از افراد می باشد.در واقع با گوشت می توان غذاهای خوشمزه ای را درست کرد که یکی از آنها ساندویچ رست بیف است.

این ساندویچ هم با نان گرد و هم نان معمولی تهیه می شود. بعضی ها این غذای خوشمزه را با پنیر و بعضی ها بدون پنیر درست می کنند. بعضی از افراد رست بیف را، به صورت پرسیدر ظرف  و یا به صورت ساندویچی و یا نان باگت؛ با سس فرانسوی سرو می کنند.البته این غذای خوشمزه را با هر نوع سسی که دوست داشتید میل کنید.

برای تهیه این غذا هم می توان از پنیر ورقه ای و هم پنیر رنده ای استفاده کرد.

 در ادامه طرز تهیه رست بیف گوشتی خوشمزه را می آوریم:

مواد لازم برای رست بیف:

گوشت گوساله 600 گرم

پیاز 2 عدد

برگ بو 3 برگ

زردچوبه، آویشن، نمک و فلفل به مقدار لازم

قارچ 500 گرم

زعفران دم کرده 4 قاشق غذاخوری

فلفل دلمه ای 2 عدد

آب لیمو تازه به مقدار لازم

پنیر ورقه ای به مقدار لازم

مواد لازم برای تهیه سس:

خیار شور 5 عدد

سس خردل 2 قاشق

سس مایونز 3 قاشق

آب لیموترش تازه به مقدار لازم

 طرز تهیه:

برای تهیه رست بیف خوشمزه، ابتدا گوشت گوساله را به همراه یک پیاز و ۳ برگ بو داخل قابلمه بریزید  و به آن مقداری آب اضافه کنید. به اندازه ای که روی گوشت ها را بگیرد. زردچوبه، فلفل قرمز و فلفل سیاه را نیز به گوشت اضافه کنید تا همراه با این ادویه ها بپزد. بعد از پخته شدن گوشت به آن نمک اضافه کنید و اجازه دهید تا گوشت به همراه این مواد بپزد.

نکته: برای پخت گوشت می توانید از ادویه های دیگر مثل پودر سیر، پاپریکا و یا کاری نیز استفاده کنید. همچنین تا زمانی که گوشت نپخته به آن نمک اضافه نکنید ؛ چون گوشت را سفت می کند و زمان پخت آن را طولانی تر می کند.

بعد از آن که گوشت کاملا پخت، آن را ریش ریش کنید. می توانید گوشت های پخته شده را با پشت چنگال له کنید.

 در مرحله ی بعد قارچ ها را خرد کنید و به همراه مقداری کره روی حرارت زیاد تفت دهید. کمی آب لیموی تازه روی قارچ ها بریزید تا سیاه نشوند. کمی هم نمک به قارچ ها اضافه کنید.

 برای پخت گوشت می توانید از ادویه های دیگر مثل پودر سیر، پاپریکا و یا کاری نیز استفاده کنید. همچنین تا زمانی که گوشت نپخته به آن نمک اضافه نکنید ؛ چون گوشت را سفت می کند و زمان پخت آن را طولانی تر می کند.

نکته: به جای کره می توانید از روغن کنجد برای تفت دادن قارچ ها استفاده کنید.

سپس یک پیاز را پوست گرفته و آن را به صورت خلالی ریز کنید و آن را سرخ کنید تا طلایی رنگ شود.

گوشت ریش ریش شده را به پیاز اضافه کنید. سپس قارچ تفت داده شده را به آن ها اضافه کنید و با هم مخلوط کنید. کمی پودر آویشن و فلفل به آن ها اضافه کنید. چند قاشق از آب باقی مانده از گوشت و یا همان عصاره ی گوشت را داخل مواد بریزید تا هم طعم بهتری پیدا کنند و هم رست بیف خشک نشود.
نکته: می توانید مقداری گشنیز خشک و ریحان خشک به مواد گوشتی رست بیف اضافه کنید تا طعم بی نظیری به این غذا بدهد.
در مرحله بعد مواد را روی حرارت متوسط با هم تفت دهید تا مزه دار شوند. کمی زعفران دم کرده به آن ها اضافه کنید تا خوش طعم و خوش رنگ شود. فلفل دلمه ای را هم  از قبل خرد کرده اید را به رست بیف اضافه کنید و آن ها را هم تا زمانی که نرم شوند، تفت دهید.

نان ساندویچی مورد نظر را برش بزنید و داخل آن سس فرانسوی بمالید سپس مقداری کاهو خرد شده با پنیر ورقه ای قرار دهید و مخلوط رست بیف را داخل نان ها قرار دهید. ساندویچ رست بیف را برای چند دقیقه داخل فر بگذارید تا پنیر کمی آب شود سپس سرو کنید.

 در مرحله بعدی نوبت درست کردن سس  این غذای خوشمزه است. همانطور که گفتیم این ساندویچ خوشمزه را می توان با انواع سس های مایونز و یا سس فرانسوی میل کرد و یا همچنین خودتان می توانید سس مخصوص تهیه کنید.

 برای تهیه سس خیار شور را به شکل نگینی ریز خرد کنید. به آن سس مایونز، سس خردل و کمی آب لیمو ترش اضافه کنید. می توانید از کمی سس تند مانند سس تاباسکو نیز استفاده کنید. همه ی مواد را داخل کاسه بریزید و با هم مخلوط کنید. این سس خوشمزه را به همراه رست بیف سرو کنید.


نظر دهید

پاسخ دهید