طرز تهیه پاناکوتا ماست با آلو تازه

 

پاناکوتا ماست و آلو

در این مطلب می خواهیم طرز تهیه پاناکوتا ماست با آلو تازه را برای شما بگوییم. برای تهیه این دسر ایتالیایی خوشمزه دستتان باز است و می توانید آن را با طعم دهنده های مختلف تهیه کنید و با قهوه، وانیل، شکلات، زعفران، انواع میوه و چیزهای خوشمزه دیگر آن را خوش طعم و مزه دار کنید.

 معمولا پاناکوتا را به صورت یک نفره داخل ظرف های کوچک تهیه می کنند ولی ما می توانید این پاناکوتا را در قالب های بزرگ هم درست کنید.

مواد لازم برای تهیه پاناکوتا ماست با آلو تازه:

ماست دو فنجان

آلو کوچک رسیده (نازک برش خورده)شش عدد

آب دو قاشق غذاخوری

آبلیمو تازه سه قاشق غذاخوری

ژلاتین بدون طعم دوونیم قاشق چای‌خوری

خامه یک‌و سه‌چهارم فنجان

شکر سه‌چهارم فنجان

شکر برای مایه آلو یک‌چهارم فنجان

پوست لیمو (ریز رنده شده)یک قاشق چای‌خوری

 روغن به مقدار لازم

طرز تهیه:

 برای تهیه این پاناکوتا ابتدا داخل یک قالب گرد را با روغن چرب کنید. دو قاشق غذاخوری آب و آبلیمو را داخل یک کاسه با هم ترکیب کنید. سپس ژلاتین را به آن اضافه کنید و مخلوط کنید. بگذارید حدود 15 دقیقه ژلاتین داخل آب بماند و نرم شود.

سپس ماست و سه‌چهارم فنجان خامه را داخل یک کاسه بزرگ با همزن دستی بزنید. یک فنجان باقیمانده از خامه را همراه شکر درون یک قابلمه کوچک ریخته و با هم ترکیب کنید. قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید تا شکر آرام آرام حل شود. سپس مواد را از روی حرارت بردارید.

 برای تهیه این دسر ایتالیایی خوشمزه دستتان باز است و می توانید آن را با طعم دهنده های مختلف تهیه کنید و با قهوه، وانیل، شکلات، زعفران، انواع میوه و چیزهای خوشمزه دیگر آن را خوش طعم و مزه دار کنید.

در مرحله ی بعدی مخلوط کرم ژلاتین را به مخلوط خامه گرم اضافه کنید و هم بزنید تا ژلاتین حل شود. سپس مخلوط ماست و خامه را به آن اضافه کنید و با همزن دستی مواد را مخلوط کنید تا کاملا نرم و یکدست شوند. مخلوط را داخل قالب کیک بریزید و روی قالب را با سلفون بپوشانید. حداقل هشت ساعت قالب را درون یخچال قرار دهید تا پاناکوتا خودش را بگیرد.

 وقتی این مرحله از کار شما به پایان رسید، سراغ آماده کردن مایه آلو روی پاناکوتا بروید. آلو، شکر و آبلیمو را داخل یک کاسه با هم مخلوط کنید. پوست لیمو را رنده کنید و به مواد اضافه کنید. مقداری ژلاتین حل شده هم به مواد اضافه و در دمای محیط قرار دهید تا پاناکوتا خودش را بگیرد.

سپس مایه آلوی آماده شده را داخل قالب روی پاناکوتا بریزید و بگذارید تا حدود هشت ساعت دسر در یخچال بماند. بعد از هشت ساعت قالب را داخل یک بشقاب برگردانید و روی آن را با آلوی برش خورده تزئین کنید.


نظر دهید

پاسخ دهید