طرز تهیه کیک انار مخصوص شب یلدا

کیک انار

آخرین شب پاییز ، 30 دی و اولین شب فصل زمستان، بلندترین شب سال است که به آن شب یلدا، شب چله می گویند. این شب  یکی از شبهای به یادماندنی و پر خاطره برای ایرانی هاست.
در سالهای گذشته همه افراد این شب را با دورهم جمع شدن و رفتن به خانه ی بزرگترها ،این شب را به زیباترین شب سال تبدیل می کردند و هندوانه، انار، کیک و شیرینی ، پرتقال، آجیل و  انواع و اقسام خوراکی های خوشمزه را می خوردند وفال حافظ می گفتند و برنامه های به یادماندنی برای خود اجرا می کردند، امسال با وجود کرونا بهتر است هر کسی در خانه ی خودش بماند و آن را به شب خاطره انگیز تبدیل کند.
در این مطلب می خواهیم طرز تهیه کیک خوشمزه مخصوص این شب را بگوییم تا با تهیه کردن آن شادی شب یلدایتان دو چندان شود.

از آنجایی که یکی از خوراکی های خوشمزه و اصلی این شب زیبا ، انار است، ما هم می خواهیم طرز تهیه کیک انار آن را به شما آموزش دهیم:

کیک انار


مواد لازم برای تهیه کیک انار:

تخم مرغ 6 عدد

شکر 1 پیمانه

آرد سفید 1 پیمانه

بیکینگ پودر یک دوم قاشق چایخوری

اسانس وانیل یک دوم قاشق چایخوری

آب انار سه چهارم فنجان

پودر ژلاتین 2 قاشق چایخوری

اسانس وانیل یک دوم قاشق چایخوری برای ژله انار

شکر 2 قاشق غذاخوری

دانه انار 1 پیمانه پر

آب انار  برای شربت

شکر 2 قاشق غذاخوری

کره 200 گرم

پودر قند 3 پیمانه

پنیر خامه ای 450 گرم

آب انار 4 قاشق غذاخوری

طرز تهیه کیک:

برای تهیه این کیک خوشمزه و زیبا ، ابتدا فر را روی 176 درجه سانتیگراد قرار دهید. دو قالب گرد متوسط تهیه کنید و کف آنها کاغذ روغنی بیندازید. تخم مرغ ها و یک فنجان شکر را در کاسه همزن برقی بریزید و حدود 12 دقیقه با سرعت بالای همزن مخلوط کنید تا پف کند و حجم آن سه برابر شود.

 یک فنجان آرد و یک دوم قاشق چایخوری بکینگ پودر را ابتدا با هم ترکیب کنید سپس در دو مرحله به مخلوط تخم مرغ و شکر اضافه کنید و با قاشق یا لیسک خمیر را روی هم تا کنید تا آرد کاملا با مواد ترکیب شود. خمیر را زیاد هم نزنید تا پف کیک نخوابد.

 در مرحله ی بعد نصف قاشق چایخوری اسانس وانیل را اضافه کنید و با مواد ترکیب کنید. خمیر کیک را به میزان مساوی در دو قالب کیک بریزید و پخش کنید. قالب ها را به مدت 25 الی 30 دقیقه در فری که از قبل گرم شده قرار دهید.تا 25 دقیقه اول به هیچ وجه در فر را باز نکنید تا پف کیک نخوابد.

پس از این مدت یک خلال دندان داخل کیک فرو کنید، اگر تمیز بیرون آمد یعنی کیک آماده است. اجازه دهید کیک کمی روی توری فلزی بمانند تا خنک شوند، سپس کیک را از قالب دربیاورید.

 تهیه شربت:

برای این کیک خوشمزه لازم است که شربت هم درست کنید . برای اینکار بین لایه های کیک،یک پیمانه و نصفی  آب انار را با 2 قاشق غذاخوری شکر مخلوط کنید و خوب هم بزنید. ظرف را کنار بگذارید و هر چند لحظه هم بزنید تا شکر کاملا حل شود.

 حالا نوبت تهیه رویه خامه ای کیک است . برای تهیه آن پودر قند و کره را در کاسه همزن بریزید و با سرعت پایین حدود یک دقیقه ترکیب کنید. سرعت را بالا ببرید و حدود 2 دقیقه دیگر بزنید تا کمرنگ و پفی شود. پنیر خامه ای را قاشق قاشق در چند قسمت اضافه کنید و هم بزنید. بهتر است بین هر قسمت چند ثانیه هم بزنید تا بافت نرم و یکدست تری به دست بیاید . زمانی که تمام پنیر خامه ای را اضافه کردید حدود یک دقیقه دیگر هم مخلوط کنید.

چهار قاشق غذاخوری آب انار به فراستینگ کیک (رویه خامه ای کیک) اضافه کنید. مایه را خوب هم بزنید تا یکدست شود سپس آن را تا زمانی که کیک آماده شود داخل یخچال قرار دهید.

در مرحله بعدی وقتی کیک ها خنک شد آنها را از وسط به دو نیمه تقسیم کنید. یعنی شما 4چهار لایه کیک گرد دارید. لایه اول را روی سطح کار قرار دهید.با برس یک چهارم از شربت انار را روی سطح کیک بمالید. کمی از مایه فراستینگ روی آن بمالید.

 لایه دوم را روی آن قرار دهید و به همین ترتیب باز هم روی لایه دوم شربت و فراستینگ بمالید.

 برای تهیه رویه خامه ای کیک  پودر قند و کره را در کاسه همزن بریزید و با سرعت پایین حدود یک دقیقه ترکیب کنید. سرعت را بالا ببرید و حدود 2 دقیقه دیگر بزنید تا کمرنگ و پفی شود

به همین ترتیب تمام لایه ها را روی هم قرار دهید تا یک کیک چهارلایه داشته باشید.

روی سطح آخرین لایه مقدار کمتری شربت بریزید زیرا قرار است تاپینگ انار را روی کیک بریزیم. شربت اضافی را از روی کیک پاک کنید سپس دور تا دور کیک را با فراستینگ بپوشانید. با کاردک کیک را خامه کشی کنید تا کیک ظاهری تمیز داشته باشد.

با استفاده از قیف و ماسوره سایز مناسب، می توانید باقیمانده مایه فراستینگ را دور تا دور کیک شکوفه بزنید. شکوفه ها را نزدیک به هم روی کیک قرار دهید تا فاصله ای بین آن ها نباشد و دور تا دور کیک دیواره ای تشکیل بدهند. چون قرار است تاپینگ انار را بین آن ها بریزیم. قبل از آنکه تاپینگ انار را روی کیک بریزیم کیک را 30 دقیقه داخل یخچال قرار دهید. بعد از حدود 30 دقیقه شروع به تهیه تاپینگ انار کنید.

تهیه تایپینگ: برای تهیه تاپینگ انار، سه چهارم فنجان آب انار را داخل یک شیرجوش کوچک بریزید. 2 قاشق غذاخوری اسانس وانیل و 2 قاشق چایخوری پودر ژلاتین را به آن اضافه کنید. قبل از آنکه شیرجوش را روی حرارت قرار دهید حدود یک دقیقه مایع را هم بزنید تا ژلاتین آب شود.

 سپس دو قاشق غذاخوری شکر به مایع اضافه کنید و شیرجوش را روی حرارت متوسط قرار دهید. مدام هم بزنید تا شکر کاملا آب شود و مایع شروع به تبخیر کند. شیرجوش را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید تا کمی سرد شود.

سپس شیرجوش را داخل یک کاسه بزرگ آب یخ قرار دهید و مایع ژلاتینی را هم بزنید تا حدی که کمی غلیظ شود ولی کاملا سفت نشود. این کار زمان زیادی نمی خواهد و در حد چند دقیقه به غلظت می رسد.

کیک را از یخچال بیرون بیاورید و روی سطح کار قرار دهید. دانه های انار را به مایع اضافه کنید و بلافاصله تاپینگ اناری را روی کیک بریزید. سپس کیک را مجددا نزدیک یک ساعت داخل یخچال قرار دهید تا تاپینگ خودش را بگیرد و سفت شود. سپس این کیک اناری زیبا و خوشمزه را از یخچال بیرون بیاورید و سرو کنید.


نظر دهید

پاسخ دهید