طرز تهیه کیک فنجانی هندوانه ای

کیک فنجانی هندوانه ای

کیک فنجانی هندوانه ای ، تک نفره است و ظاهری زیبا دارد و می تواند زیبایی  سفره ی یلدای شما را دوچندان کند.

مواد لازم جهت تهیه کیک فنجانی هندوانه ای:

آرد یک و نیم پیمانه

شکر نصف پیمانه

تخم مرغ ۲ عدد

گلاب یا شیر یا آب ۱۰ قاشق غذاخوری

روغن مایع ۶ قاشق غذاخوری

بکینگ پودر دو قاشق چایخوری

وانیل یک چهارم قاشق مرباخوری

طرز تهیه: برای تهیه این کیک ساده ،ولی بسیار خوشمزه ابتدا آرد، وانیل، بکینگ پودر را با هم الک کنید و بعد شکر را اضافه کنید.سپس  تخم مرغ را به مواد اضافه کنید و با چنگال یا همزن دستی هم بزنید. شیر و روغن را هم به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا زمانیکه مواد خوب با هم مخلوط شود.

مواد را به سه قسمت تقسیم‌ کنید یکی ساده باشد از همه کمتر یکی برای سبز و  یکی هم صورتی یا قرمز بزنید. فنجان ها را چرب کرده، اول لایه سبز را بریزید ته فنجان، بعد روی آن سفید و در آخر قرمز.

نکته:برای رنگی کردن مواد باید از رنگ های خوراکی استفاده کنید.

بعد از اینکه مواد را در سه قسمت به رنگهای سبز و قرمز ریختید،فنجان ها را درون یک قابلمه بچینید و در داخل قابلمه آب جوش بریزید تا حدی که ارتفاع آب تا نصف بلندی فنجان ها باشد. قابلمه را روی شعله اجاق گاز با حرارت ملایم قرار دهید تا آب داخل قابلمه به نقطه جوش برسد . توجه داشته باشید که در قابلمه را نباید بگذارید.

 برای تزیین هسته های هندوانه می توانید از شکلات اشکی استفاده کنید و تا کیک گرم است روی آن شکلات ها را بچینید تا بعد از سرد شدن، روی کیک ها ثابت بمانند.

دور در قابلمه را با یک دستمال دمکنی بپوشانید. شعله اجاق را کم کنید و 15 تا بیست دقیقه زمان برای پخت زمان دهید و سپس از روی حرارت بردارید، 10 دقیقه به همین حالت کیک ها را استراحت دهید.

بعد از ده دقیقه میتوانید در قابلمه را بردارید و کیک ها را از داخل فنجان ها در آورید و آنها را میل کنید.

 می توانیدکیک ها را همانطور با فنجان سرو کنید و می توانید از داخل فنجان جداکنید. جدا کردن ان خیلی راحت است و فقط دورش را با چاقو آزاد کنید.

برای تزیین هسته های هندوانه  می توانید از شکلات اشکی استفاده کنید و تا کیک گرم است روی آن شکلات ها را بچینید تا بعد از سرد شدن، روی کیک ها ثابت بمانند.


نظر دهید

پاسخ دهید