نحوه شستن پرده‌ها با بخارشوی

در این مطلب ترفند شستن پرده با بخارشوی را به شما آموزش می‌دهیم.

بازدید :

زمان تقریبی مطالعه :

تاریخ :

نویسنده : مارال مرادی | روزنامه‌نگار
با رسیدن به روزهای آخر سال و در آستانه سال جدید همه خانم‌ها به فکر خانه تکانی هستند. اگر تا امروز وقت انجام کارها را نداشتید و در این فرصت کم می‌خواهید به همه کارها برسید و وقت باز کردن و شستن پرده و نصب آن را ندارید؛ بهتر است از بخارشوی برای شستن پرده‌های‌تان استفاده کنید. در این مطلب ترفند شستن پرده با بخارشوی را به شما آموزش می‌دهیم.

مزیت‌های شست وشوی پرده‌ها با دستگاه بخارشوی

* نیاز به باز و نصب کردن پرده نیست.
* بعد از شست‌وشو نیاز به اتو کشیدن نیست.
* دمای بالای بخاری که روی سطح برخورد می‌کند؛ باعث ضدعفونی و بهداشتی شدن سطح مد نظر می‌شود.

اصول تمیزکردن پرده‌ها با بخارشوی

برای شستن پرده ها با بخار شوی، مخزن آب را طبق دستورالعمل سازنده بخارشوی پر کنید. اجازه بدهید آب گرم شود، که در بیشتر مدل‌ها چند دقیقه طول می‌کشد. نازل بخارشوی را به انتهای شیلنگ و دسته آن متصل کنید. زمانی که آب گرم شد ابتدا آن را در ظرفی فشار بدهید تا آب‌های قبل از بخار خارج شوند و بعد فقط از آن بخار خارج شود. سپس نازل را با فاصله 10‌ یا 15 سانتی متر از پرده‌ها نگه دارید. دقت کنید تا حدی باشد که بخار پرده‌ها را خیس نکند.

زمانی که می‌خواهید از بخارشوی استفاده کنید نباید پرده‌ها خیس شوند، بنابراین بخارشوی را با فاصله از پرده نگه دارید.

با شروع از بالا و حرکت به پایین، پرده‌ها را با بخار اسپری کنید. از روی خطوط درز، نازل را به جای 10 تا 15 سانتی‌متر از پرده به 5 سانتی متر نزدیک کنید. زمانی که تمام سطح جلوی پرده‌ها را اسپری کردید، نازل بخارشوی را بردارید و کنار بگذارید.
پارچه یا ابزار پارچه‌ای تمیز و سفیدی را به انتهای شیلنگ وصل کنید. شیلنگ را به حالت ایستاده نگه دارید، بنابراین جمع شدن کثیفی‌ها می تواند دوباره به داخل شیلنگ برود و بعد وارد دستگاه بخارشوی شود. ابزار انتهای شیلنگ بخارشوی را روی پرده قرار بدهید تا پرده‌ها را لمس کند. سپس به آرامی از بالا به سمت پایین آن را حرکت بدهید.
تمام قسمت‌های پرده‌ها را بخارشوی بزنید. در صورت امکان، مراحل تمیز کردن را در پشت پرده تکرار کنید و در پایان اجازه بدهید پارچه‌های پرده شما در هوا خشک شوند. برای شست وشوی پرده، بخارشوی را از بالا به پایین روی پرده بکشید. اگر حین شست وشو احساس کردید پرده خیس و مرطوب شده است، نازل بخارشوی را با فاصله بیشتری نسبت به پرده بگیرید.

نکته
زمانی که می‌خواهید از بخارشوی استفاده کنید نباید پرده‌ها خیس شوند، بنابراین بخارشوی را با فاصله از پرده نگه دارید.
برای نوشتن این مطلب از سایت بیتوته کمک گرفته شده است


منبع: روزنامه خراسان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

نظر دهید

پاسخ دهید