نوشتن راهی برای آرام شدن

بروز مشکلات و سختی‌ها در زندگی هر آدمی کاملا طبیعیه و خیلی بعیده که کسی پیدا بشه و بگه من تا حالا تو زندگیم سختی نکشیدم، من تا کنون طعم ناراحتی رو نچشیدم.

بازدید :

زمان تقریبی مطالعه :

تاریخ :

کاهش استرس

اگر استرس دارید و نمی توانید آن را کنترل کنید هیچ اشکالی ندارد،شما می توانید قلم به دست گرفته و روی کاغذ چیزی بنویسید تا آرام شوید.آدم‌ها متفاوت اند و هر کسی راه حل خاص خودش رو برای حل مشکلات و سختی‌های زندگی به کار می‌گیره.

اما در این بین یک روشی هم وجود داره که اصلا نیاز به داشتن استعداد هنری خاصی نیست و میتونه خیلی در درمان مشکلات ما موثر و مفید باشه و اون نوشتار درمانی هست.

خیلی وقت‌ها ما نا آرامی‌هامون رو می‌تونیم با نوشتن درمان بکنیم فقط کافیه یک سررسید بردارید، قلم و کاغذ بردارید و دل نگرانی‌هاتون رو بنویسید،آرزوهاتون رو بنویسید، تجربیاتتون رو بنویسید، وقایع نگاری بکنید، مادرها اگر با نوشتن انس پیدا بکنند حتما در تربیت فرزند موفق تر میشن.

همه ما انسان ها برای خودمان ارزش های اصلی شخصی داریم که روی موجودیت ما تاثیر می گذارد. اما داشتن این ارزش ها با این که به آن ها اجازه بدهید زندگی تان را هدایت کنند دو چیز کاملا متفاوت هستند. یکی از مهم ترین کلیدهای موفقیت، خوشحالی و آرامش درونی، درک و زندگی بر اساس این ارزش های شخصی است.

شما هر شب یه ساعتی قرار بدید. تو یک آرامشی شروع کنید تجربه‌های روزانه‌تون رو نوشتن. امروز بچه من پرخاش کرد. در برابر پرخاش اون، این مسیر رو حرکت کردم.

امروز بچه من ناسزا گفت. زبانش بی ادبی کرد و من در برابر ناسزاهای بچه‌ام اینگونه عمل کردم.

فردا، پس فردا، ماه بعد، دو ماه بعد. اگر شما این مسیر رو ادامه بدید، هم به فرمول‌های مجرب می‌رسید هم احساس می‌کنید که آرام می‌شید.

شاید تعجب بکنید امروز در علم روانشناسی و حتی در پزشکی یک روش درمانی داریم به اسم نوشتار درمانی. شما استاد نمی‌خواهید شما نیازی نیست با مهرت‌های نویسندگی آشنا باشید.

یک کار ساده و معمولی

یک خودکار، یک کاغذ. روزانه‌های خودتون رو بنویسید، مادرانه‌های خودتون رو بنویسید. اون وقت ببینید که چقدر این قرص برای شما جادوگری خواهد کرد.اگه از این پست خوشتون اومد، ما رو به دوستاتون معرفی کنید.


این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

نظر دهید

پاسخ دهید