پنیر کبابی با هندوانه گریل ؛ یک فینگرفود جذاب

 نقطه ی ذوب پنیر کبابی بالا است و این پنیر قابلیت سرخ کردن و کباب کردن را دارد و در صورت پخت، این پنیر  بوی کباب و طعم ماهی اوزون برون دارد و بافت خود را در اثر حرارت دهی حفظ می کند.

این پنیر سرشار از کلسیم، پروتئین، فسفر و انواع ویتامین هاست که ارزش غذایی آن معادل چند کیلوگرم شیر تازه گاو است. پنیر کبابی را می توان به سیخ کشید و به همراه گوشت و مرغ به صورت کبابی تهیه و سرو کرد. همچنین در انواع سالاد و پیش غذاها و در کنار سبزیجات و بشقاب گریل می توان این پنیر را به صورت گریل سرو کرد. پنیر کبابی سوخاری شده طعم بی نظیری دارد و می توان آن را به عنوان پیش غذا و یا کنار بشقاب میگو یا مرغ سوخاری سرو کرد. پنیر کبابی گریل و یا سرخ شده به همران نان تست شده، گوجه رست شده و روغن زیتون به عنوان میان وعده طعم بی نظیری ایجاد می کند.

  نقطه ی ذوب پنیر کبابی بالا است و این پنیر قابلیت سرخ کردن و کباب کردن را دارد و در صورت پخت، این پنیر بوی کباب و طعم ماهی اوزون برون دارد و بافت خود را در اثر حرارت دهی حفظ می کند.

در این مطلب می خواهیم طرز تهیه پنیر کبابی با هندوانه گریل ؛ یک فینگرفود خوشمزه و جذاب  را برایتان بگوییم و  پیشنهاد می کنیم برای یک بار هم شده آن را امتحان کنید.

مواد لازم برای تهیه پنیر کبابی با هندوانه گریل

آبلیمو تازه یک چهارم فنجان

عسل دو قاشق غذاخوری

هندوانه خرد شده سه فنجان

ریحان تازه20 گرم

پنیر کبابی 250گرم

سیخ چوبی یا فلزی گردبه مقدار لازم

طرز تهیه:

برای تهیه این فینگر فود خوشمزه ابتدا باید تابه گریل خود را روی حرارت مستقیم قراردهید.سپس آبلیمو و عسل را داخل یک کاسه کوچک بریزید و هم بزنید تا خوب با هم مخلوط شوند و مایع رقیقی درست شود. سپس هندوانه را بشویید و پوست بکنید و به صورت مکعبی خرد کنید. پنیر کبابی را هم به همین صورت مکعبی خرد کنید.

  اگر دوست داشتید می توانید از مقداری فلفل به عنوان چاشنی استفاده کنید و همچنین مقداری روغن زیتون به آب لیمو و عسل اضافه کنید.

نکته : سعی کنید تکه‌های پنیر کبابی و هندوانه را اندازه‌ هم ببرید و همچنین هسته های هندوانه را قبل از اینکه به سیخ بکشید ، جدا کنید.

اگر از سیخ چوبی استفاده میکنید بهتر است آن‌ها را از قبل حداقل نیم ساعت داخل آب قرار دهید تا خیس بخورند. بعد از 30 دقیقه پنیر کباب و هندوانه را به سیخ بکشید و با استفاده از یک قلمو مخصوص آشپزی به عسل و آبلیمو آغشته کنید.

سپس سیخ‌ها را روی صفحه گریل قرار دهید و چند دقیقه هر طرف آن را گریل کنید. فینگرفود آماده است؛ سیخ‌های گریل را در کنار ریحان تازه سرو و نوش جان کنید.

نکته: اگر دوست داشتید می توانید از مقداری فلفل به عنوان چاشنی استفاده کنید و همچنین مقداری روغن زیتون به آب لیمو و عسل اضافه کنید.


نظر دهید

پاسخ دهید