چگونه پیراشکی مخصوص عربی با گوشت و سیب زمینی درست کنیم؟

پیراشکی مخصوص عربی هم نوعی دیگری از پیراشکی ها و از غذاهای اصیل عربی است که طعم لذیذی دارد و با گوشت و سیب زمینی  درست می شود و  قطعا با درست کردن این پیراشکی از طرفداران آن خواهید شد.

اگر به دنبال غذایی برای دورهمی های خود هستید، این پیراشکی که غذایی بین المللی هم هست، بهترین گزینه برای شما می باشد.

 معمولا مایه داخل پیراشکی ترکیب گوشت، سیب زمینی و سبزیجاتی مانند فلفل دلمه‌ای، جعفری و گشنیز می باشد ؛اما می توانید با سلیقه خود مواد داخل پیراشکی را تغییر دهید و آن چیزی را که دوست دارید، در پیراشکی خود استفاده کنید.

  معمولا مایه داخل پیراشکی ترکیب گوشت، سیب زمینی و سبزیجاتی مانند فلفل دلمه‌ای، جعفری و گشنیز می باشد ؛اما می توانید با سلیقه خود مواد داخل پیراشکی را تغییر دهید و آن چیزی را که دوست دارید، در پیراشکی خود استفاده کنید.

در ادامه طرز تهیه پیراشکی مخصوص عربی را بیان می کنیم:

مواد لازم برای تهیه پیراشکی عربی مخصوص:

روغن زیتون دو قاشق غذاخوری

پیاز (خرد شده)یک عدد

سیر (خرد شده)دو حبه

گوشت چرخ کرده250 گرم

فلفل دلمه‌ای سبز (خرد شده)یک عدد

سیب زمینی متوسط یک عدد

رب گوجه‌فرنگی یک قاشق غذاخوری

زرده تخم مرغ (زده شده)یک عدد

دانه کاج یا کنجددو قاشق غذاخوری

گشنیز و جعفری خرد شده دو قاشق غذاخوری

فلفل یک‌چهارم قاشق چای‌خوری

زردچوبه یک‌چهارم قاشق چای‌خوری

نمک به مقدار لازم

طرز تهیه:

برای تهیه یک پیراشکی عربی مخصوص و اصیل ابتدا خمیر پیراشکی خود را آماده کنید. پس در کاسه‌ای آرد را بریزید. شکر، نمک و روغن مایع را به آرد اضافه کنید و با نوک انگشتان خود یا قاشق مواد را خوب مخلوط کنید.

مایه خمیر را در یک کاسه بریزید و سپس آب گرم را به آن اضافه کنید. مایه خمیر را در آب گرم حل کنید و آن را به آرد اضافه کنید. به تدریج آب را اضافه کنید و مواد را به خوبی مخلوط کنید تا خمیر درست شود. کمی با دست خمیر را ورز دهید. سپس با سلفون یا پارچه روی ظرف را بپوشانید و به مدت ۳۰ دقیقه کنار بگذارید تا خمیر به عمل بیاید.

در مرحله ی بعدی فر را روشن و روی حرارت ۲۵۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید. سپس قابلمه‌ای بردارید و در آن روغن زیتون بریزید.

 پیاز و سیر را ریز خرد کنید و درون قابلمه تفت دهید تا بویشان در بیاید و رنگشان طلایی شود. گوشت چرخ کرده و رب گوجه‌فرنگی را اضافه کنید و هم بزنید تا رنگ گوشت تغییر کند و خوب پخته شود. فلفل دلمه و سیب زمینی را خرد کنید و به مواد روی حرارت اضافه کنید.

 دانه کنجد را هم به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا خوب با بقیه مواد تفت داده شده و مخلوط شوند. در آخر دو قاشق غذاخوری از مخلوط گشنیز و جعفری خرد شده را به همراه نمک، فلفل و زردچوبه به مایه پیراشکی عربی خود اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط آماده شود.

 برای تهیه این سمبوسه می توانید به جای گوشت چرخ کرده از مرغ استفاده کنید واگر هم دوست داشتید می توانید آن را به صورت گیاهی درست کنید و گوشت و مرغی داخل آن نریزید.

 سپس روی سینی یا سطحی که می‌خواهید پیراشکی‌ها را آماده کنید، آرد بپاشد. تکه‌ای خمیر بردارید و آن را به شکل توپ کوچکی مثلا اندازه یک پرتقال درآورید. با وردنه خمیر را پهن کنید. با لبه لیوان خمیرهایی دایره‌ای شکل برش دهید. یک قاشق غذاخوری از مواد را وسط هر قطعه قرار دهید و خمیر دیگری را روی آن بگذارید. با چرخاندن لبه خمیرها به سمت بالا یا فشار دادن با چنگال لبه خمیر را سفت کنید.

کف سینی فر را با روغن مایع چرب کنید. پیراشکی‌ها را در آن بچینید. بین هر پیراشکی در حدود یک سانتی‌متر فاصله دهید و آن‌ها را به مدت ۳۰ دقیقه استراحت دهید تا زمانی که خمیر پیراشکی کمی پف کند.

زرده تخم‌مرغ را جدا کنید و با چنگال آن را هم بزنید. با فرچه آشپزی مقداری زرده تخم‌مرغ روی پیراشکی‌ها بمالید و کمی دانه کنجد روی آن‌ها بریزید. پیراشکی‌ها را در فر که از قبل گرم شده بگذارید. آن‌ها را به مدت ۱۵ دقیقه یا تا زمانی که رنگ‌شان قهوه ای یا طلایی شود بپزید. سپس از فر خارج کنید و آنها را سرو کنید.

 نکته: برای تهیه این سمبوسه می توانید به جای گوشت چرخ کرده از مرغ استفاده کنید واگر هم دوست داشتید می توانید آن را به صورت گیاهی درست کنید و گوشت و مرغی داخل آن نریزید.


نظر دهید

پاسخ دهید