کرپ با ماست؛ یک صبحانه فرانسوی کلاسیک

کرپ

شاید فکر کنید کرپ یک نوع دسر عجیب و غریب است ، اما بهتر است در همین ابتدا بگوییم که کرپ یک نان نازک است که در طعم های مختلف برای وعده های غذایی روزانه تهیه می شود. کرپ شیرین شباهت زیادی به پنکیک دارد. اما کرپ نازک‌تر است و مایه خمیری آن نباید هیچ گلوله‌ای داشته باشد.

 بهتر است این نوع کرپ را در فصلهای بهار و تابستان تهیه کنید. در واقع  ماست و لیمو وعصاره ی وانیل با هم به ترکیب جذاب و خنکی تبدیل می شود.

 نکته: برای تهیه کرپ ،مایه خمیر را چند ساعت داخل یخچال خنک نگهدارید؛ در واقع خنک کردن خمیر باعث می‌شود حباب‌های هوا داخل خمیر از بین برود و کرپ هنگام پختن پاره نشود. برای خنک کردن خمیر سی دقیقه زمان نیاز دارید.

مواد لازم برای تهیه کرپ با ماست:

تخم مرغ بزرگ دو عدد

شیر کم‌چرب یک فنجان

آب نصف فنجان

 آرد همه منظوره یک فنجان

کره دویچه مارکن (ذوب شده) دو قاشق غذاخوری

عسل دو قاشق غذاخوری

عصاره وانیل نصف قاشق چای‌خوری

 نمک یک‌سوم قاشق چای‌خوری

 طرز تهیه:

برای تهیه این کرپ ابتدا باید خمیر کرپ را آماده کنید. برای تهیه خمیر تمام مواد لازم یعنی تخم مرغ، شیر کم چرب، آب، آرد، کره دویچه مارکن، عسل، نمک و عصاره وانیل را داخل یک کاسه بریزید و با همزن با هم مخلوط کنید تا بافت خمیر تشکیل شود. خمیر را به مدت نیم تا یک ساعت داخل یخچال قرار دهید تا آماده شود.

 برای تهیه کرپ ،مایه خمیر را چند ساعت داخل یخچال خنک نگهدارید؛ در واقع خنک کردن خمیر باعث می‌شود حباب‌های هوا داخل خمیر از بین برود و کرپ هنگام پختن پاره نشود. برای خنک کردن خمیر سی دقیقه زمان نیاز دارید

یک تابه نچسب بردارید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا تابه داغ شود. خیلی کم تابه را با اسپری چرب کنید فقط در حدی که رطوبت بگیرد. یک‌چهارم فنجان از خمیر را وسط تابه بریزید و تابه را بچرخانید تا خمیر پخش شده و ضخامتش کم شود.

 خمیر باید آنقدر روی حرارت باشد تا لبه‌های آن خشک شود و مرکز آن دیگر حالت چسبندگی نداشته و پخته شود. سپس یک کفگیر نازک باید به کرپ بزنید و آن را با یک حرکت سریع برگردانید تا سمت دیگر آن هم طلایی شده و بپزد. کرپ پخته شده را داخل یک بشقاب قرار دهید و با بقیه خمیر دوباره کرپ درست کنید.

در این زمان که کرپ‌ها در حال پختن هستند، مواد داخل کرپ را درست کنید. برای این کار تمام مواد از جمله  ماست ، عسل، آبلیمو، شکر و عصاره وانیل را داخل یک کاسه با هم مخلوط کنید. پوست لیمو را هم با رنده ریز، رنده کنید و به مواد اضافه کنید.

برای سرو یک لایه از کرپ  را روی سطح کارتان قرار دهید. مواد آماده شده را روی یک سمت کرپ بریزید و آن را بپیچید. کرپ‌های آماده شده را داخل یک ظرف بچینید و روی آن‌ها مقداری ماست و پودر قند برای تزئین بریزید.

نکته:
کرپ را می توان از وسط تا کرد و با انواع میوه ها مثل موز یا توت فرنگی، همراه عسل یا شکلات صبحانه سرو کرد.

 اگر مایع کرپ شل بود نگران نباشید، چون این مایع باید کاملا شل باشد.


نظر دهید

پاسخ دهید