Warning: mysqli_query(): MySQL server has gone away in /home/blagfair/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2024

Warning: mysqli_query(): Error reading result set's header in /home/blagfair/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2024

Warning: mysqli_query(): MySQL server has gone away in /home/blagfair/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2024

Warning: mysqli_query(): Error reading result set's header in /home/blagfair/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2024

 یلدایی کردن حال‌و‌هوای خانه با کمترین هزینه

 

بیشتر خانم‌ها با نزدیک شدن به شب یلدا به فکر خرید خوراکی‌های رنگارنگ و متنوع می‌افتند تا سفره یلدایی‌شان را به بهترین شکل ممکن تزیین کنند، در صورتی که برای تجربه یک شب یلدایی متفاوت فقط کافی است همه ذوق و خلاقیت‌تان را به‌کار بگیرید تا در فضایی یلدایی، با احترام به رسم‌های دیرینه، شبی خاطره‌انگیز برای جمع خانواده بسازید. در ادامه چند توصیه جذاب به شما داریم و این‌که ساده بگیرید و با زیاده‌روی در تدارکات این شب، صمیمیت و راحتی این دورهمی را کم نکنید.
 

لذت کرسی‌نشینی را دست‌کم نگیرید

اگر فرصت، شرایط و فضای کافی برای راه‌اندازی یک کرسی واقعی داشتید که چه بهتر، در غیر‌ این‌صورت می‌توانید با استفاده از یک میز کوچک و تزیین آن با پارچه یا رومیزی ترمه و گلدوزی شده، یک کرسی دکوری بسازید یا حتی دست به دامن مادربزرگ‌ها شوید و لحاف کرسی‌شان را از صندوقچه‌ بیرون بیاورید. با این‌که این روزها استفاده از کرسی معمول نیست اما این ایده می‌تواند یادآور خاطرات گذشته بزرگ ترها و لوکیشن عکس و سلفی برای جوان‌ترها باشد. خوراکی‌های این شب را روی آن بچینید و از حس خوبی که به فضای خانه می‌بخشد استفاده کنید.

قل‌قل سماورتان به‌راه باشد

سماور قدیمی و درگوشه‌ خانه‌مانده را دوباره زنده کنید. از مهمانان با چای، تنقلات و شکلات‌های رنگی با استکان‌های کمرباریک و پیاله‌های بلوری پذیرایی بکنید. با انواع دمنوش‌ها و چای سماوری در هر ساعتی از شب گرمابخش مهمانان باشید. استفاده از ظرف‌های قدیمی مسی، سفالی و سبدهای حصیری می‌تواند گزینه خوبی باشد.

 با درکوبی یلدایی به استقبال مهمانان بروید

برای این که میزبانی خودتان را کامل کنید، می‌توانید از همان ابتدا مهمان‌های‌تان را با آویز خوش‌آمد‌گویی و تزیین شده با انار شگفت‌زده کنید. برای این کار خیلی به دردسر نمی‌افتید، کافی است یک انار قرمز را به روبانی سبز وصل و آن را به دستگیره ورودی خانه‌تان آویزان کنید!بعد هم انار را میل کنید.

 چه با مناسبت و چه بی‌دلیل، هدیه دادن اتفاق قشنگی است که با آن مهمان‌نوازی‌تان را نشان می‌دهید.

 با بوی خوش غوغا کنید

هیچ احساسی بهتر از این نیست که مهمان با ورودش متوجه رایحه خوش پیچیده در خانه شود. با شمع‌های معطر، عودهایی با عطر طبیعت، بوی دارچین و مرکبات و حس خوب بوی گل‌های طبیعی نرگس و مریم، تازگی را به مهمان‌تان هدیه کنید. با کمی پوست پرتقال و چوب دارچین در آب در حال جوش روی شعله ملایم، یک خوشبو‌کننده عالی زمستانی بسازید.

مهمانان کوچک و بزرگ را غافلگیر کنید

چه با مناسبت و چه بی‌دلیل، هدیه دادن اتفاق قشنگی است که با آن مهمان‌نوازی‌تان را نشان می‌دهید. لازم نیست هزینه زیادی برای آن صرف کنید، با یک جفت جوراب، نوشت‌افزارهای کوچک برای بچه‌ها، آویز کیف، مگنت‌های یخچالی، عکس قدیمی چاپ شده و یک دکوری کوچک، مهمانان را به شوق بیاورید و برای این شب یک یادگاری از خودتان به‌جا بگذارید. اگر هم دستی در هنر دارید که چه بهتر، می‌توانید آن‌ها را با دست‌سازه خودتان خوشحال کنید.
 
توصیه طلایی: حالا که جمع‌تان جمع است، ثبت این شب به یادماندنی را با یک عکس دسته‌جمعی فراموش نکنید.


منبع: روزنامه خراسان

نظر دهید

پاسخ دهید