6 توصیه برای صرفه‌جویی در خرید لباس‌بچه

نویسنده : مارال مرادی روزنامه نگار

ضخامت پارچه

هنگام خرید لباس بچه حتما به ضخامت پارچه آن توجه کنید. پارچه را به سمت نور بگیرید ، اگر نازک بود و به آسانی طرف دیگر آن دیده می‌شد، درباره خریدش بیشتر فکر کنید چون احتمالا با چند بار شسته شدن کیفیت اش را از دست خواهد داد و به زودی به دلیل تحرک زیاد بچه‌ها پاره خواهد شد.

تعیین بودجه

قبل از خرید، بودجه تعیین کنید و به بچه‌ها آن را یاد دهید. بزرگ تر که شدند به آن‌ها بگویید چقدر پول خرج کنند و این‌که خرج چه چیز‌هایی کنند. در این‌صورت نه تنها برای پول خود برنامه‌ریزی کرده‌اید بلکه به فرزند خود نیز نحوه خرج کردن پول را یاد داده‌اید. برای تمرین این کار می‌توانید برای خرید لباس و پوشاک بچگانه از بین مدل‌های متنوع به خرید اینترنتی با دلبند خود بپردازید.

درز‌های لباس

برای خرید لباس بچه مناسب و باکیفیت کمی‌ وسواس به خرج دهید و به دقت درز‌ها و دوخت لباس را نگاه کنید. لباسی که درز‌های آن محکم نباشد و دوخت نامناسبی داشته باشد، قطعا کیفیت و ماندگاری بالایی به ویژه بعد از چند بار استفاده و شست و شو هم نخواهد داشت بنابراین درز‌ها را به خوبی بررسی کنید.

هنگام خرید لباس بچه حتما به ضخامت پارچه آن توجه کنید. پارچه را به سمت نور بگیرید ، اگر نازک بود و به آسانی طرف دیگر آن دیده می‌شد، درباره خریدش بیشتر فکر کنید چون احتمالا با چند بار شسته شدن کیفیت اش را از دست خواهد داد و به زودی به دلیل تحرک زیاد بچه‌ها پاره خواهد شد

تهیه یک فهرست خرید

حتما قبل از خرید یک فهرست از لباس‌های مورد نیاز برای کودک خود تهیه کنید و به خود قول دهید که فقط آن چه را در این فهرست است خریداری کنید به این ترتیب هیچ وسوسه‌ای برای خرید آن همه لباس‌های بچگانه جذاب موجود در فروشگاه‌ها وجود ندارد زیرا بسیاری از خرید‌ها به دلیل تحت تأثیر قرار گرفتن شما کاملاً غیر ضروری است. حتی می‌توانید فقط پول نقد به مقدار محدود و مورد نیاز با خود ببرید و کارت اعتباری خود را در خانه بگذارید.

به دنبال حراجی‌ها باشید

اگر از حراج‌های آخر فصل خرید کنید می‌توانید پول بیشتری را پس‌انداز و لباس‌های باکیفیت‌تری را انتخاب کنید. به همین منظور، برای خرید لباس بچه می‌توانید سری به فروشگاه‌های آنلاین بزنید. معمولا این فروشگاه‌ها همیشه تخفیف‌های خوبی دارند.

کمی‌قبل از هر فصل خرید کنید

بیشتر خرده‌فروش‌ها حداقل یکی دو هفته یک‌بار جنس‌های جدید برای فروش عرضه می‌کنند. به همین دلیل مجبور هستند جنس‌های قبل را کنار بگذارند. این یعنی اجناس هر فصل (مثلا شلوارک و صندل برای تابستان، دستکش و کلاه برای زمستان) یک ماه زودتر در قفسه‌های مغازه قرار می‌گیرد به همین دلیل قیمت‌ها خیلی کمتر از فصل خودشان است. به جای خرید لباس در همان فصل، وقتی که قیمت‌ها شکسته می‌شود خرید کنید، در این‌صورت برای چند ماه آینده می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.
برای نوشتن این مطلب از «برترین‌ها» کمک گرفته شده است


منبع: روزنامه خراسان

نظر دهید

پاسخ دهید