6 خاصیت چای بهار نارنج

چای بهار نارنج، دانستنی ها،

تقویت سیستم عصبی بدن و آرام بخشی از خواص چای بهار نارنج است. همچنین این چای سردردهای عصبی و میگرنی را سریع کاهش می دهد.

بازدید :

زمان تقریبی مطالعه :

تاریخ :

به شکوفه درخت نارنج، بهار نارنج گفته می شود که در تهیه مربا، عرقیجات و دمنوش و چای استفاده می شود. این گیاه سرشار از منیزیم، منگنز، بور، کلسیم، روی، سلنیوم، سدیم، مس، پتاسیم و ویتامین‌های گروه B، C و D است، همچنین ترکیبات فعالی از جمله فلاونوئیدها را در خود دارد. تقویت سیستم عصبی بدن و آرام بخشی از خواص چای بهار نارنج است. همچنین این چای سردردهای عصبی و میگرنی را سریع کاهش می دهد. از دیگر خواص چای بهار نارنج می‌توان به تقویت معده و رفع اضطراب و استرس و تپش نامنظم قلب اشاره کرد. چای بهارنارنج تشنج ها و همچنین حملات قلبی را کنترل می کند.

آرامش اعصاب

دمنوش بهار نارنج با ایجاد آرامش و کاهش اضطراب و تحریکات عصبی تاثیرات مثبتی روی سیستم عصبی می گذارد. همچنین این دمنوش برای رفع قولنج های عصبی و برطرف کردن غم و افسردگی بسیار مفید است.

بهبود دستگاه گوارش

نوشیدن دمنوش بهار نارنج برای تسکین درد های پی در پی شکمی، درمان دردهای نفخ معده، اسپاسم، سوء هاضمه و سکسکه مفید است. به طورکلی مصرف منظم دمنوش بهار نارنج اشتهاآور است و تاثیر بسیاری در تقویت معده دارد.

بهبود خواب

برای داشتن خواب آرام و راحت شبانه، مصرف دمنوش بهار نارنج راه حل خوبی است، البته نباید در مصرف آن زیاده روی شود. افرادی که دچار اختلال خواب هستند ، با نوشیدن عصاره یا دمنوش بهار نارنج ، دو ساعت قبل از خواب، خواب بسیار آرامی خواهند داشت.

رفع سنگ کلیه

مصرف بهارنارنج به همراه آب کرفس، برای استخراج سنگ های کلیه و مثانه و خرد کردن آن‌ها بسیار مفید است.

دمنوش بهار نارنج به برطرف کردن تپش نامنظم قلب کمک می کند.

تقویت سیستم ایمنی

بهار نارنج سرشار از آنتی اکسیدان است که از بدن در مقابل رادیکال های
آزاد محافظت می کند و موجب کاهش خطر ابتلای فرد به
بیماری های جدی و مزمن و در نهایت تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

کنترل حمله قلبی

پیشگیری از حمله قلبی و کنترل تشنج های عصبی از دیگر خواص دمنوش بهار نارنج در طب سنتی است. دمنوش بهار نارنج به برطرف کردن تپش نامنظم قلب کمک می کند.

عوارض

عصاره بهار نارنج سبب بالا رفتن فشارخون و افزایش ضربان قلب می‌شود و افراد دچار بیماری قلبی باید از استفاده بیش از حد آن پرهیز کنند.
بهار نارنج در دوران بارداری و شیردهی با احتیاط مصرف شود.


منبع: زندگی سلام

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

نظر دهید

پاسخ دهید