7 ماده غذایی برای افزایش شیر مادر

شیرمادر

شیر مادر حاوی تمام مواد مغذی مورد نیاز برای رشد کودک بوده و باعث فعالیت کلی مغز یک نوزاد تازه متولد شده می شود. در این پست تنها 7 مورد از مواد غذایی که باعث افزایش شیر مادر می شه رو بهتون معرفی کردیم.

مارچوبه غذای ضروری در دوران شیردهی

مارچوبه از جمله غذاهایی است که باید در دوران شیردهی، در رژیم غذایی مادران قرار بگیرد،چرا که باعث افزایش شیر می شود. این ماده غذایی حاوی فیبر بالایی و همچنین سرشار از ویتامین A و K است.

دانه شنبلیله

قرار دادن دانه شنبلیله در وعده های غذایی مادران در دوران شیردهی برای افزایش شیر مادر موثر است. این دانه ها باعث افزایش مقدار شیر مادر می شوند.

بلغور جو دو سر برای افزایش شیر مادر

بلغور جو دو سر برای کنترل دیابت پس از حاملگی مفید است. این ماده غذایی شامل فیبر بوده و به راحتی هضم می شود.

اسفناج و برگ چغندر

در سال اول زندگی نوزاد “شیر مادر” غذای اصلی کودک است و اکثر مواد مورد نیاز رشد وی از طریق شیرمادر تامین می‌شود

اسفناج و برگ چغندر حاوی آهن، کلسیم و اسید فولیک است و برای درمان مادران مبتلا به کم خونی مفید است. این ماده غذایی در قوی تر ساختن بدن کودکان مفید است.

هویج

مصرف یک لیوان آب هویج در وعده صبحانه یا ناهار افزایش شگفت انگیزی در میزان شیر مادر خواهد داشت. این ماده غذایی شامل ویتامین آ است که مکمل شیر دهی بوده و موجب افزایش کیفیت شیر مادر می شود.

کنجد غنی از کلسیم برای افزایش شیر مادر

کنجد منبع غنی از کلسیم بوده و در افزایش شیر مادران در دوران شیر دهی نقش موثری دارد.

جو مناسب مادران شیرده

جو نه تنها در افزایش شیر مادر موثر است، بلکه به حفظ آب بدن مادر در دوران شیردهی نیز کمک می کند.اگه شما هم مواد غذایی دیگه‌ای رو میشناسید که باعث افزایش شیر مادر میشه، تو کامنت بگید.


نظر دهید

پاسخ دهید