ترفندهای پاک کردن لکه عرق از روی لباس

در این مطلب، در دسترس‌ترین لکه‌برهای عرق از روی لباس و راه‌های پاک کردن آن را به شما معرفی می‌کنیم که در ادامه خواهید خواند.

بازدید :

زمان تقریبی مطالعه :

تاریخ :

نویسنده : مارال مرادی | روزنامه‌نگار
یکی از مواردی که هنگام شستن لباس‌ها برای خانم‌ها دردسرساز می‌شود، لکه‌های مانده از عرق روی لباس است. این لکه‌ها به راحتی و با شستن ساده در ماشین‌لباس شویی از بین نمی‌رود و معمولا بسیار سر سخت است. در این مطلب، در دسترس‌ترین لکه‌برهای عرق از روی لباس و راه‌های پاک کردن آن را به شما معرفی می‌کنیم که در ادامه خواهید خواند.

جوش شیرین

برای از بین بردن لکه‌های عرق از روی لباس و همچنین بوی بد آن‌ها از جوش‌شیرین استفاده کنید. برای این منظور مخلوط لکه بری از چهار قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک لیوان آب تهیه کنید. سپس این مخلوط خمیری شکل را با یک مسواک به روی لکه بمالید و اجازه دهید یک ساعت روی آن بماند. پس از خشک شدن، لباس را با آب سرد بشویید و در آفتاب خشک کنید.

محلول آب و سرکه سفید برای از بین بردن لکه زرد روی پارچه سفید بسیار مفید است

مایع‌ظرفشویی

به نسبت یک به ۲ از مایع ظرفشویی و آب اکسیژنه ترکیب کنید و لباس را به مدت یک ساعت در محلول قرار دهید.

نمک

مقداری نمک را در آب داغ حل کنید و با اسفنج روی لکه‌ها بمالید یا قسمت لک شده را یک ساعت در آن قرار دهید تا لکه‌ها از بین برود.

سرکه

روش دیگر استفاده از محلول آب و سرکه سفید است که برای از بین بردن لکه زرد روی پارچه سفید بسیار مفید است. آب و سرکه را به مقدار مساوی با هم مخلوط و لباس‌تان را در آن خیس کنید و پس از نیم ساعت کاملا آب کشی و در هوای آزاد خشک کنید.

بکینگ پودر

با چهار قاشق غذاخوری بکینگ پودر و ۱/۴ فنجان آب گرم خمیر درست کنید. خمیر را روی لکه‌های زرد عرق لباس قرار دهید و بگذارید کاملاً به داخل لباس نفوذ کند، در حدود ۲ ساعت بعد وقتی که خمیر خشک شد، لباس را آب کشی کنید.


منبع: روزنامه خراسان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

نظر دهید

پاسخ دهید