نقاشی و شعر کودکانه برای تبریک روز پدر

با دیدن نقاشی‌های کودکانه برای تبریک روز پدر متوجه می‌شویم که در شکل و ساختمان نقاشی‌ها، چیزهایی از شخصیت کودک نهفته است که نشان از عشق او به پدر دارد.

بازدید :

زمان تقریبی مطالعه :

تاریخ :

درک و فهم نقاشی های کودکان و چیزی که او می‌خواهد بیان کند، برای والدین و مربیان بسیار لازم است، آن هم نه فقط به عنوان کنجکاوی خشک و خالی، بلکه بدین علت که شناخت آن باعث بهتر شدن روابط بین بزرگسالان و کودکان می‌شود و به پیشرفت و تکامل کودک کمک شایانی می‌کند.

بزرگسالان می‌توانند با برقرار کردن روابطی دوستانه و معنوی با کودک، از او بخواهند برایشان درخت، حیوان، خانه، یک شخص، یک خانواده، خودش و یا هرچه را که مورد علاقه‌اش هست و یا ازآن می‌ترسد یا یک رؤیا را ترسیم کند، البته بی‌آنکه چیزی را به او تحمیل کنند.

 در روز پدر، ضمن تبریک ولادت حضرت علی (ع) و گرامیداشت روز پدر، در این مجموعه‌ای از شعر و نقاشی کودکانه مخصوص روز پدر را به شما  تقدیم می‌کنیم.

قبل از آغاز تجزیه و تحلیل بعضی از موضوع‌ها که بیشتر مورد استفاده کودکان قرار می‌گیرد، یادآور می‌شویم که برای آنکه تعبیر نقاشی‌های یک کودک دارای کیفیت بهتری باشد، باید از تعداد هرچه بیشتری از نقاشی‌ها و اطلاعات دقیقی از زندگی خود آن کودک کمک گرفت.

شعر کودکانه برای تبریک روز پدر

جشن گل و ستاره

میاد دوباره روز

جشن گل و ستاره

چه روز خوب و شادی

وای چه صفایی داره

روز پدر می رسه

شاد می شه بابای من

برای او می خرم

یه شاخه گل، یه پیرهن!

می گم مبارک باشه

الهی زنده باشی

ای بابای مهربونم

 

***********

میاد دوباره روز

جشن گل و جالبز

چه روز خوب و شادی

وای چه صفایی داره

روز پدر می‌رسه

شاد می‌شه بابای من

برای او می‌خرم

یه شاخه گل، یه پیرهن!

می‌گم مبارک باشه

روز پدر باباجون

الهی زنده باشی

ای پدر مهربون 

*********** 

بابای خوب و نازم

عزیز و دلنوازم

تو نعمت خدایی

تو خوب و با وفایی

خدا ترا نگهدار

که میروی سر کار

قرآن پاک و روشن

گفته است از تو با من

حرف ترا دهم گوش 

***********  

روز پدر بابا جون، بازم رسیده از راه

روز قشنگ بابا، بزرگ مرد دنیا

سیزده ماه رجب، امام اول ما

آمده است به دنیا، امام و دوست خدا

روز پدر مبارک.

نقاشی کودکانه برای تبریک روز پدر

کودکان وقتی نقاشی می‌کنند، چیزها را چنان که در حقیقت بیرونی وجود دارد، نشان نمی‌دهند، بلکه به گونه‌ای که آن ها را در ذهن می‌بینند و به نظرشان می‌رسد، بیان می‌کنند و بدین ترتیب چشم‌انداز دنیای درون خود را نمایان می‌سازند.نقاشی و رنگ آمیزی روز مرد و پدر براری کودکان دبستانی و پیش دبستانی میتواند این عزیزان را با موضوع روز پدر و حرمت این روز مقدس بیشتر آشنا کند، شما می توانید این نقاشی ها را رنگ آمیزی کنید و به پدرتان هدیه دهید.

در روز پدر می‌توانید به کودکان کمک کنید تا با کشیدن یک نقاشی، رنگ آمیزی یا درست کردن کارت تبریک در مورد روز پدر، علاقه خود را به پدرشان ابراز کنند.


این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

نظر دهید

پاسخ دهید