5 تاثیر نمک دریا روی پوست صورت و مو

یکی از فواید کمتر شناخته شده نمک دریا، تحریک سالم رشد موست. ماساژ دادن پوست سر با نمک دریا به گردش بهبود یافته خون و استحکام فولیکول‌های مو کمک می‌کند.

بازدید :

زمان تقریبی مطالعه :

تاریخ :

نویسنده : مارال مرادی خبرنگار
نمک دریا، به نحوی یک منبع ضروری مغذی به حساب می‌آید. نمک دریا شامل مواد معدنی طبیعی است که به بهبود عملکردهای بدن کمک می‌کند. در واقع نمک دریا حاوی مواد معدنی حیاتی مانند پتاسیم، سدیم، کلسیم، منیزیم، کلر، آهن، مس و روی (زینک) است. در ادامه به چند خاصیت نمک دریا اشاره کرده‌ایم.

1- نمک دریا برای جلوگیری از ریزش مو

یکی از فواید کمتر شناخته شده نمک دریا، تحریک سالم رشد موست. ماساژ دادن پوست سر با نمک دریا به گردش بهبود یافته خون و استحکام فولیکول‌های مو کمک می‌کند.

2- سم‌زدایی پوست

نمک دریا، مواد سمی و مضر را از سطح پوست خارج می کند و باعث می‌شود پوست شما زیبا و نرم شود. برای استفاده از این خاصیت سم‌زدایی ،باید مقداری نمک دریا را با آب مخلوط کنید و لایه‌ ضخیمی از آن را روی پوست‌تان بمالید. بعد از چند دقیقه می‌توانید پوست‌تان را بشویید. 

نمک دریا شامل مواد معدنی طبیعی است که به بهبود عملکردهای بدن کمک می‌کند. در واقع نمک دریا حاوی مواد معدنی حیاتی مانند پتاسیم، سدیم، کلسیم، منیزیم، کلر، آهن، مس و روی (زینک) است

3- درمان آکنه

یکی دیگر از خواص نمک دریا برای پوست، درمان آکنه است . نمک دریا دارای پتاسیم، گوگرد، کلسیم و منیزیم ا و پتاسیم برای متابولیسم سلولی پوست مناسب است. گوگرد هم کمک زیادی به حمل اکسیژن خواهد کرد. کلسیم موجود در نمک دریا ،منافذ پوست را تمیز می‌کند و منیزیم هم مواد سمی را از بین می‌برد.

4- لایه برداری پوست

نمک دریا ،یک لایه‌بردار قوی پوست است و به زیبایی پوست شما کمک زیادی می‌کند. برای استفاده از این خاصیت می‌توانید یک قاشق چای خوری نمک دریا و یک قاشق چای‌خوری روغن زیتون را مخلوط و یک ماسک برای پوست تهیه کنید. این ماسک ، پوست شما را لایه‌برداری می کند و موجب از بین رفتن سلول‌های مرده و دیگر اضافات پوست خواهد شد.

5-نمک دریا برای جلوگیری از شوره سر

از آن جا که نمک دریا گردش (خون) را تحریک می‌کند، پس برای جذب بیش از حد چربی روی پوست سر و کمک به مهار ریشه شوره سر مفید خواهد بود. با ماساژ دادن محلول آب نمک روی پوست سرتان، موهای شما از شوره سر خلاص خواهد شد.
در تهیه این مطلب از سایت «نمناک» کمک گرفته شده است.


منبع: روزنامه خراسان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

نظر دهید

پاسخ دهید