9 ترفند برای تازه نگه داشتن شیرینی خشک

شیرینی خشک و باقلوا به دلیل طعم خوب در میان مردم بسیار استفاده می شود، از این رو باید با روش های نگهداری صحیح شیرینی خشک و باقلوا آشنا شوید.

بازدید :

زمان تقریبی مطالعه :

تاریخ :

رطوبت کمتر شیرینی خشک نسبت به شیرینی تر، دلیل ماندگاری بیشتر آن است. شیرینی خشک را می توان یک تا دو هفته بیرون از یخچال و در جای خنک نگهداری کرد، همچنین می توان به مدت یک ماه در فریزر قرار داد.

البته باید توجه داشت که هر چه‌ مدت زمان نگهداری شیرینی خشک کوتاه تر باشد، بهتر است، زیرا احتمال اکسید شدن روغن آن وجود دارد و در طولانی مدت افزایش پیدا می کند بنابراین به اندازه نیاز شیرینی خریداری کنید.

ترفندهای افزایش ماندگاری بیشتر شیرینی

شیرینی خشک را می‌توان یک تا دو هفته بیرون از یخچال و در جای خنک نگهداری کرد. همچنین می‌توان به مدت یک ماه در فریزر قرار داد.

یکی از روش های افزایش مدت ماندگاری شیرینی، به خصوص شیرینی های عید، این است که در ظروف در دار نگهداری شود.برای این کار لازم است شیرینی ها را به صورت ردیفی در کنار هم قرار دهید و برای جلوگیری از چسبیدن شیرینی ها به یکدیگر و خرد شدنشان هم می توانید ورقه ای از کاغذ روغنی بین ردیف های بالا و پایین قرار دهید، سپس برای مدت کوتاه در یخچال بگذارید تا شیرینی تازه تر بماند.

نگهداری طولانی مدت شیرینی خشک باعث مسمومیت نمی شود، اما تازگی خود را از دست می دهد و به دلیل اکسید شدن روغن آن می تواند در تمام گروه های سنی، حداقل بروز مشکلات گوارشی را در پی داشته باشد.

شیرینی خشک را می‌توان یک تا دو هفته بیرون از یخچال و در جای خنک نگهداری کرد، همچنین می‌توان به مدت یک ماه در فریزر قرار داد.

نکات مهم در نگهداری شیرینی

– برای نگهداری کوتاه مدت شیرینی در یخچال بهتر است آن‌ها را در جعبه های در بسته داخل کیسه های نایلونی بدون منافذ قرار دهید.

– از قرار دادن بسته های شیرینی در معرض نور آفتاب خودداری کنید.

– برای نگهداری طولانی مدت شیرینی، جعبه ها را در کیسه های بدون منفذ نایلونی یا نایلکس قرار دهید و در فریزر نگهداری کنید تا کیفیت مطلوب آن‌ها افزایش یابد.

– شیرینی ها را از جایی تهیه کنید که آن‌ها را در یخچال نگهداری می کنند.


این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

نظر دهید

پاسخ دهید